Jauns lapā

Ko darīt pēc vidussskolas beigšanas?


Ir radusies kautkāda neviltota doma pastāstīt savu pieredzi vai redzējumu, ko tad var iesākt pēc vidusskolas beigšanas. Vēl jo vairāk, kad pašlaik ir tāds nevisai labvēlīgs stāvoklis Latvijā.

Mans domāt, ka varētu būt vairāki varianti. Sākumā jau ir jāatbild uz sev uzdoto jautājumu, ko es gribu darīt? Un tad apskatīsim pārīti iespējumos atbilžu variantus. :)

Studēt.
Doma un ideja ir ļoti apsveicama, jāizvēlas tikai sev piemērota programma un mācību iestāde. Izvēlēties var palīdzēt daudzās skolas mājaslapas un internetā pievienotās atsauksmes. Un ļoti vēlams ir arī vecāku ieteikumusvērtēt tikai uz 50% :).

Strādāt.
Nu šis variants pašlaik ir pavisam nereāls, ja nu vienīgi pa vasaru kādā zemnieku saimniecībā. Naudu nopelnīt visnotaļ neizdosies, bet pilsētniekam būs iespēja pastrādāt un atpūsties laukos, kas visnotaļ ir daudz vairāk, kā sēdētun blenzt datorā.

Studijas ārpus Latvijas.
šo man gribējās mazliet izcelt un ievietot atseviški. Kāpēc? Tikai tamdēļ, ka studiju iespējas ir ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās. Jo mēs jau kā n gadus atrodamies ES. :) Uz sitienu atradu tādu lapu http://www.meridian.lv/shop/index.php?oid=4, bet tā noteikti nav vienīgā. Un vēl 2009.gada 20.-21.martā Rīgā, viesnīcas Reval Hotel Latvija konferenču centrā notiek izstāde „Starptautiskās Izglītības Dienas 2009, kas visnotaļ sniegs labu ieskatu.

Nezinu.
Viena no tām atbildēm, kas atskan visu laiku. Šeit ir daudz un dažādu variantu. Pasēdēt kādupusgadu mājās un padomāt par dzīvi, pavalkāties vientulībā pa savu dzimto vietu, jo visi klasesbiedri jau studē. Vēl ir arī tāda iespēja kā "Eiropas brīvprātīgais darbs."Tas nozīmē, ka apdomāt tālākos dzīves ceļus Tu vari arī ne savā dzimtajā vietā, bet kādā no Eiropas Savienības valstīm. Šis pārdomu laiks var ilgt no 2-12 mēnešiem. labumi, kas tev nāks līdzi šim: iemācīsies jaunu valodu, vai papildināsi esošās zināšana; jauni draugi; jaunas zināšanas; utt. Par šo visu konkrētāk var uzzināt http://www.jaunatne.gov.lv/.

Šis viss ir uzrakstīts tikai tāpēc, lai padomātu ko tiešām Tu vēlies, nevis man ir divas izvēles Latvijas vai Daugavpils universitāte, vai tuvākā mācību iestāde, kas man ir blakus.


Jauns blogos
Nu tad tā.

Ļoti žēl, ka šis projekts tā nīkuļo, kautgan doma visam šim bija skaista. :)

 Nu un par pārējo. Nu jau kā pus mēnesis ir paskrējis, kad sācies jaunais mācību gads skolās, ar to arī visus apsveicu :D. Pašlaik jau daudz maz viss ir sakārtojies un vairs nav tādas... lasīt

 
Šodien ir tā diena, kad ir sācies atvaļinājums.

Tā kā no 1.augusta darbojos 12.vidusskolā kā informātikas laborants, tad beidzoties mācību gadam visa skola tiek laista pelnītā atpūta, ko vēl arī dēvē par atvaļinājumu. :) Īstenībā šis ir pirmais pēc daudziem gadiem.

Ceru, ka arī Jūs esat starp tiem laimīgajiem, kas bauda saules... lasīt

Beidzot tiku līdz hokim.
Darba vieta.
Sveicienam Agri ievārījuma dienā!
Pēdējie komentāri